» 2011 » TESTOSTERON | ALUMNI UAA - Üsküdar Amerikan Lisesi'nden Yetişenler Derneği

Moda Oyun Atölyesi'nde sergilenen Testosteron adlı oyunun 29 Nisan Cuma gecesi saat 20.30'da yapılan gösterimine ait bir miktar biletler derneğimizden satılmıştır. Biletler, gişe fiyatı olan 30 TL'dan satılmış, gösteriyi izleyen mezunlarımız oyuna ilişkin beğenilerini ifade etmişlerdir.

OYUNCULAR: Metin Coşkun, Onur Ünsal, Emre Karayel, Mert Fırat, Timur Acar, İnan Ulaş Torun, Tuna Kırlı 

OYUNUN KONUSU: Bir nikah töreni. Nikahın en önemli anı. Gelin, "Kocalığa kabul ediyor musun?" sorusuna "HAYIR" der. Ve davetlilerden birini öper. Bu öpüş "erkekçe kapışma"nın da başlama vuruşu olur. Kafalar, burunlar kırılır, gözler çıkar. Testosteron oyunu, bu nikah ve onun bozulması üzerinden değişik mesleklerden (mikrobiyolog, kuş bilimci, baterist, gazeteci, avukat, garson ve baba) 7 erkeğin cinselliğe, kadına, doğaya "ERKEKÇE" bakışlarını komedinin süzgecinden geçirerek sergiler. Tabii ki bu "ERKEKÇE" bakışın ürettiği şiddet ve ayrımcı dille seyirciyi karşı karşıya bırakarak. 

Andrzej Saramonowicz'in yazdığı oyunu Neşe Taluy Yüce çevirdi. Kemal Aydoğan'ın yönettiği oyunun sahne tasarımı Bengi Günay'a, müzikleri Tolga Çebi'ye, ışık tasarımı İrfan Varlı'ya ait. 

https://www.ualyetder.org/tr/testosteron