ÜAL MEZUNLAR DERNEĞİ » Yönetim » Başkandan Mesaj | UALYETDER - Üsküdar Amerikan Lisesi'nden Yetişenler Derneği

Merhaba Değerli Mezunlarımız,

Sizleri büyük bir heyecan ve yürek dolusu sevgiyle selamlıyoruz.

Bizler, 140 yıllık onurlu bir geçmişe sahip, öğrencilerine hayata önde başlama fırsatı veren, eğitim ve öğretimde ülkemizin kurumlarından biri olan Üsküdar Amerikan Lisesi'nin mezunlarıyız.

Bizler, fedakar ailelerimizin kıymetli evlatları, bu büyük vatanın onurlu çocuklarıyız.

Daha küçücük yaşlarımızda büyük heyecanlarla kapısından girdiğimiz bu eğitim kurumundan, her açıdan donanımlı, ayakları üstünde durabilen, adalet duygusu gelişmiş, dünya insanı olabilmenin gerekliliklerini kazanmış, çağdaş bireyler olarak mezun olduk.

Her birimiz ne kadar istersek, o kadar aittik bu okula....

Ama Üsküdar Amerikanlı olmak, yemyeşil bahçesinden adım attığımız andan itibaren, gönlümüzün vazgeçilmezi, hayat yolumuzun yol göstericisi oldu.

Derken bir gün derneğimiz kuruldu. Tam 65 yıl önce...

Üsküdar Amerikanlı olmanın bilincini, sevgisini taşıyan, kardeş kadar yakın arkadaşlıkların değerini hisseden, bir eğitim kurumunun değerleriyle birlikte varlığını sürdürebilmesi için mezunlarının bir arada olmasına önem verenler kurdu bu derneği....

ÜSKÜDAR AMERİKAN LİSESİ MEZUNLAR DERNEĞİ

Ve bu bayrak elden ele, bugünlere kadar geldi.

Görev alan her mezun, gönüllülük esasına dayalı, okul sevgisi ve bilinciyle, daha iyisini yapmak için çalıştı bu dernekte...

Ben ve yönetim kurulundaki değerli arkadaşlarım da, daima, daha iyisini başarmanın çabası içerisinde çalışmaya devam ediyoruz.

Mezun olan her ÜAL sınıfı ile, sosyal ve profesyonel ağımız genişliyor, zenginleşiyor ve farklılaşıyor ki bu hepimiz için çok değerli bir kaynak demektir.

Bugünün dünyasında, tüm Üsküdar Amerikan Mezunları ve Mezunlar Derneği olarak, sağlam bir networkün önemini biliyoruz.

Sosyal ve profesyonel hayatta kuvvetli bağlarla birbirimize destek olalım... Gönüllülük ruhu ve çabasıyla, toplumu ve dünyayı değiştirmeye katkıda bulunmanın hedeflerine, gelin, BIRLIKTE adımlar atalım...

Yeni Web Sitemiz ile başlayan ve farklı projelerle devam edecek değişimin, HEPİMİZ, bir parçası olalım...

Mezunlar Derneği ile ilgili önerilerinizi bizlerle paylaşın, yeni dönem etkinliklerimize katılın, üye olun, mentor olun, hep beraber büyük bir aile olarak yolumuza devam edelim...

Sevgili Dostlar,

Ülkece zor zamanlardan geçiyoruz. Ama şairin de dediği gibi, Güzel Yurdum, "Bitecek sanıldığı yerde başlayan"... Güzel Yurdumun Güzel İnsanları.... Bizler... Birbirimize daha çok kenetlenir ve inanırsak aydınlık günlere... Kim bilir neler yaparız.

Hepinizi Sevgi ve Umut dolu Kocaman Yüreklerimizle kucaklıyor, daima yanımızda görmeyi diliyoruz.

En derin Saygı ve Sevgilerimle...

Dilek Gürdal Ölçer 82
Üsküdar Amerikan Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı

http://www.ualyetder.org/tr/baskandan-mesaj